ProDokkum Logo

Actueel 2019-2020

Woensdag 12 februari 2020 OPEN DAG . 

 20open1 20open2

Dinsdag 11 februari 2020 PrO-unihockeytoernooi Sneek weer een succes

Het LO netwerk PrO-Fryslan organiseerde het jaarlijks terugkerende unihockeytoernooi in Sneek.
Praktijkschool "De Diken" was de organiserende school en had alles weer dik in orde.
Er deden 15 teams mee van verschillende Praktijkscholen uit Friesland. (9 jongensteams en 6 meisjesteams)
Onze school deed ook dit jaar mee met 2 jongensteams en 1 meisjesteam.
Dit jaar waren we met een goed getrainde selectie afgereist naar Sneek.
De meiden moesten bij de eerste wedstrijd nog een beetje wennen maar raakten toen op stoom.
UIteindelijk wisten onze meiden 4 van de 5 wedstrijden overtuigend te winnen en werden daarmee verdiend eerste.
Ook de jongens1 wisten verdienstelijk de kruisfinales te bereiken waarin ze dik wonnen van De Diken1 met 5-0 !!. 
In de finale waren ze echter net niet opgewassen tegen de jongens van De Compagnie uit Heerenveen,
die na shoot-outs net even iets beter waren. Dit resulteerde in een mooie tweede plaats. 
Al met al een sportieve dag waarbij onze leerlingen zich geweldig hebben gedragen en ingezet. Een prima prestatie !

20uni1 20uni2

Vrijdag 29 januari 2020 Afsluiting lessenserie Rots en Water

Tijdens de gymnastieklessen van de eerstejaars leerlingen is de afgelopen maanden een lessenserie Rots en Water gegeven. Dit is een psycho-fysieke weerbaarheidstraining waarin leerlingen weerbaarheid (Rots)en sociale vaardigheden (water) in balans gepresenteerd en getraind worden .
Doelstelling van deze trainingen zijn om de communicatieve-en sociale vaardigheden te vergroten.
Daarnaast richten we ons op het voorkomen en verminderen van sociale problemen zoals: hoe om te gaan met tegenslag/conflicten, pesten, groepsdruk, meeloopgedrag en (seksueel) grensoverschrijdend gedrag. Ook is er stil gestaan bij de juiste aanpak en oplossen van conflicten , het herkennen van "lichaamstaal" en het duidelijk grenzen leren stellen. 
Kortom het bevorderen van de sociale en emotionele ontwikkeling van de leerling.
Met deze lessenserie, met veelal op schoolgerichte oefenvormen, hopen we de leerlingen weerbaarder te hebben gemaakt en positive sociale vaardigheden meegegeven te hebben. 
Vandaag hebben we de lessenserie afgesloten en hopen dat de betreffende leerlingen de aangeleerde vaardigheden in de praktijk kan toepassen.

Voor meer info over deze training zie uitzending IK BIN PRO bij Omrop Fryslan
20 rots1 20rots2

Woensdag 22 januari 2020 Jongens 2e leerjaar succesvol bij PrO Basketbaltoernooi Lwrd. 

Met onderstaand team van jongens uit de klassen F1D en F1E is er deze woensdag meegedaan aan het jaarlijkse
PrO-basketbaltoernooi. Organisatie was deze keer in handen van Praktijkschool "De Compagnie" uit Heerenveen .
Alle praktijkscholen van Fryslan waren vertegenwoordigd met 1 of meer jongens/meisjesteams.
Het was een leuk en sportief toernooi waarbij PRO Dokkum alle 6 wedstrijden die ze moesten spelen wisten te winnen.
Dit resulteerde in een welverdiende 1e plaats. Gefeliciteerd allemaal. 
(v.l.n.r. Jaap Reen, Albert Jan Nijmeijer, Milan Top, Tibo vd Naald, Nikhil Sewpal, Patrick Hoekstra en Leon Ferwerda)

20basket1 20basket2

Dinsdag 21 januari 2020  Allereerste geslaagden schoonmaakdiploma microvezel !!

Drie leerlingen hebben de Certificering Werken in de schoonmaak Microvezel zeer succesvol afgerond! Marije Veenstra, Mirthe Alkema en Sabrina de Vries zijn alle drie geslaagd. De afgelopen maanden is er hard gewerkt en veel geoefend. Het examen, afgenomen door een externe examinator, bestond uit zowel theorie als praktijk van de volgende onderdelen:
-Moppen
-Interieur + stofzuigen
-Sanitair + sanitaire ruimte moppen
-Stofwissen
Eerder waren zij al geslaagd voor Werken in de schoonmaak Traditioneel. Microvezel is hier de vervolgcursus op.
Steeds meer bedrijven werken volgens de Microvezel methode i.v.m. de strenge milieu eisen en ergonomie.
Door het behalen van beide certificaten worden de kansen op de arbeidsmarkt sterk vergroot. Gefeliciteerd dames ! 
Top gedaan !

20micro1 

Donderdag 16 januari Premiere "IK BIN PRO" in theater Sense te Dokkum

Bij theater Sense in Dokkum ging donderdag onder grote belangstelling de televisieserie ‘Ik bin Pro’ in première over leerlingen van Pro Dokkum. Leerlingen, docenten, genodigden, stagebedrijven en ouders van leerlingen die een actieve rol hebben in de documentaire waren aanwezig. Daarnaast waren ook de sponsoren van de documentaire en de wethouder dhr J.D de Vries aanwezig bij deze feestelijke première. Onder het toeziend oog van de documentaire-maker Murk vd Schaaf en zijn kameraman Jan was het Raynaud Ritsma die met enkele genodigden in gesprek ging.
Vervolgens heeft iedereen een 'previeuw' gekregen van enkele uitzendingen /fragmenten uit de documentarie IK BIN PRO.
Zowel de leerlingen als de volwassenen waren super mooi gekleed zoals dat hoort bij een gelegenheid als deze. (zie onderstaande foto's)

Na afloop was er een hapje en een drankje voor iedereen. Youri Hiemstra (oud leerling van onze school) was bereid gevonden nogmaals zijn vaardigheden als DJ te laten horen.  

 20premrodeloper 20prem1

20premzaal 20premmurk

20premgemengd 20premdames

20premjouri 20premallen 

Over de leerlingen en het praktijkonderwijs bestaan veel vooroordelen, daarom heeft Omrop Fryslân in samenwerking met het praktijkonderwijs Fryslân de televisieserie ‘Ik bin PRO’ gemaakt. ‘Ik bin PRO’ is vanaf woensdag 22 januari iedere woensdag te zien om 17.30 uur bij Omrop Fryslân.

Donderdag en vrijdag 19+20 december 2019  Kerstvieringen en kerstontbijt.

Op de laatste twee dagen voor de kerstvakantie hebben er in de diverse fasen gepaste kerstvieringen plaatsgevonden.
Dit jaar had de viering het thema "dromen" . Docenten hadden deze vieringen in samenwerking met leerlingen voorbereid.

19viering1 19viering2

Per fase werden er op vrijdagochtend op vier plekken in school kerstontbijt gehouden.
Lokalen en kantines waren sfeervol ingericht en iedereen genoot van een zeer goed ontbijt.  

19ontbij1 19ontbijt 2


Vrijdag 13 december 2019  Kerstfair Dokkum met donatie aan de voedselbank.

In het centrum van Dokkum werd dit jaar een Dickens Fair gehouden. Dit jaar ontstond, vanuit het vak Winkel & Detail, het idee om deel te nemen aan deze fair namens PRO Dokkum. In de voorbereiding werden veel mooie artikelen door leerlingen vervaardigd. Deze handgemaakte werkstukken werden verkocht door leerlingen en docenten tijdens de fair. De gehele opbrengst van deze dag, een mooi bedrag van €700, werd gedoneerd aan de voedselbank in Dokkum.

19fair1 19fair2

 

Donderdag 5 december 2019  Sinterklaas bezoekt school.

Ook dit schooljaar heeft de "goed heilig man" weer de moeite genomen onze school te bezoeken.
Zowel in de klassen als in de personeelskamer heeft de Sint zijn bevindingen van het afgelopen jaar aan de leerlingen en docenten mede gedeeld.
Met name in de klassen van fase 1 zijn er die dag gezellige sinterklaasvieringen geweest met erg mooie (zelfgemaakte) surprises. 

19sint1 19sint 2

Donderdag 5 december 2019  Geslaagden bosmaaier certificaat

bosmaaierTwee leerlingen van school hebben de afgelopen weken een cursus voor de bosmaaier gevolgd bij it Stalhus in Lekkum. Deze twee leerlingen lopen stage in de gemeentelijke groenvoorziening en een opleiding voor de bosmaaier met een bijbehorend certificaat sluit daar goed op aan en helpt hen ook op weg richting werk. 
Op donderdag 28 november hebben ze een cursusdag gehad en op 5 december hebben ze de cursus afgesloten met een examen.
Beide leerlingen hebben dit succesvol gedaan en het certificaat voor de bosmaaier feestelijk in ontvangst kunnen nemen. 
De betreffende leerlingen zijn Bertus Bosgraaf en Michael van der Veen. 


 Woensdag 4 december 2019  Geslaagden hefruckcursus

Acht leerlingen hebben examen gedaan om het heftruckcertificaat te halen. Dit examen werd afgenomen bij Agrilog in Leeuwarden. De leerlingen hebben eerst een periode van 12 weken op school les gehad in de theorie van het heftruckcertificaat en hebben in de praktijk geoefend met de heftruck op het schoolterrein.Bij Agrilog zijn ze de hele dag bezig geweest met oefeningen om hun vaardigheid in het werken met de heftruck te laten zien.  Ook hebben ze  nog les gehad op een zogenaamde reachtruck .  Dat is een magazijnheftruck  die weer speciale vaardigheden  van de leerlingen vraagt.  De leerlingen hebben de examen dag in Leeuwarden als een prachtige dag ervaren, waarin de ze hun vaardigheden met de verschillende heftrucks goed konden laten zien. Allemaal gefeliciteerd met het behaalde resultaat. 
Het betreft de volgende leerlingen : Axcel Brederode; Sven Bokkers; Gustaaf Gerritsen; Eize Wouter Holtewes; Abdullhai Jeylani; Martijn de Jong; Marco Krikke en Hylke Oppedijk

 thumbnail IMG 2580   thumbnail IMG 2584


Dinsdag 26 november 2019  DART-toernooi PRO Dokkum.

Na anderhalve week oefenen op school en thuis was het dan zover. 120 leerlingen uit alle fasen deden mee aan dit jaarlijks darttoernooi. In de voorronden moesten alle deelnemers darten tegen leeftijdsgenoten in groepjes van zes darters.
Deze voorronden werden gespeeld in de ochtend en leverden uiteindelijk 16 finalisten op bij de jongens en 8 finalisten bij de meisjes.
In het middagprogramma moesten de winnaars van de ochtend uit gaan maken wie er in de grote finale kwam.
De eerste finale was de meisjes finale die gespeeld werd tussen 2 klasgenoten, Helena Kooistra en Noralyn Ringnalda (winnares vorig jaar)
In een leuke pot (best of three, 301)wist Noralyn ook dit jaar weer de eerste prijs in de wacht te slepen.
Bij de jongens hadden Jelmar Top (F1 en debutant) en Pieter Postma(F2) de finale bereikt.  In deze finale om twee gewonnen legs (501) liet Pieter zich van zijn beste kant zien en wist overtuigend te winnen.
Iedereen die meegeholpen heeft aan deze sportdag heel erg bedankt ''het was weer een succes!'

IMG 1437  IMG 1486

Woensdag 9 oktober 2019  PrO-Fryslan voetbaltoernooi.

In samenwerking met voetbalvereniging Be Quick Dokkum organiseert het PRO Dokkum jaarlijks een voetbaltoernooi voor leerlingen uit (met name) de middenbouw van het Praktijkonderwijs. Alle Praktijkscholen van Friesland namen deel en dit jaar was de deelname bijzonder groot. Er hadden zich maarliefst 8 jongensteams en 6 meisjesteams opgegeven.
Het weer was niet geweldig te noemen en af en toe regende het stevig. Toch werd er sportief gespeeld in de 33 wedstrijden op de 4 kunstgrasvelden.
Uiteindelijk speelden 4 teams hun finale. Bij de jongens speelde Piter Jelles uit Leeuwarden tegen De Compagnie uit Heerenveen. In de meisjesfinale was het ook Piter Jelles  uit Leeuwarden en De Diken uit Sneek die de finale wisten te bereiken.
In deze finales was het in beide gevallen het Piter Jelles (De Brege) uit Leeuwarden die met de grootste beker en de eer naar hun school terugkeerden.  Gefeliciteerd ! 
PRO-Dokkum jongens eindigden teleurstellend laatste maar de PRO Dokkum meisjes werden knap derde (zie foto)

zz voebal 19
V.l.n.r. Wietske, Fiona,Sabine,Melissa,Naomi,Hilda,Sandra en Hawa.

EINDUITSLAG:
Jongenstoernooi                                           Meisjestoernooi
1 Piter Jelles de Brege                                  1 Piter Jeles de Brege
2 De Compagnie 2                                        2 De Diken
3 Singelland de Venen                                 3 PRO Dokkum


September 2019  Vernieuwde Leerlingenraad

 aa leerling

 Maandag 26 augustus 2019  INTRODUCTIE DAG

zz intro1 zz intro2

zzintro3 zz intro4

  Dokkum, 12 juli 2019

Geachte ouders en verzorgers,

De zomervakantie is begonnen en het is tijd om van een welverdiende vakantie te genieten. Een aantal mooie vakantieweken liggen in het verschiet. Om er zeker van te zijn dat iedereen na de vakantie, uitgerust en wel, weer op het juiste tijdstip op school verschijnt even het volgende overzicht:

Maandag 26 augustus 2019 start het nieuwe cursusjaar. Dit is een introductiedag, elke fase organiseert een alternatief programma. Hieronder kunt u lezen wat we gaan doen. Belangrijk: Alle leerlingen nemen deze dag een eigen lunchpakket mee!

Fase 1 leerlingen worden vanaf 10.45 uur op school verwacht.
De leerlingen hebben een introductiedag op school, deze is om ongeveer 14.00 uur afgelopen.

Fase 2 leerlingen komen om 11.00 uur op school maar gaan vervolgens naar het Tolhuisbad in Dokkum.
Tot 13.30 uur is er volop gelegenheid om te zwemmen.

Fase 3 leerlingen beginnen het nieuwe cursusjaarjaar niet op school maar gaan sportief aan de slag op camping De Zilveren Maan, Boppewei 2, De Westereen. Vanaf 11.00 uur ben je daar welkom. Bij mooi weer staan er wateractiviteiten op het programma dus neem een handdoek en droge kleding mee. Leerlingen die op maandag 26 augustus stage lopen hoeven niet naar deze introductiedag maar melden zich op hun stageplek.

Rest ons nog u/jullie een prettige vakantie toe te wensen. Tot ziens op maandag 26 augustus!

Met vriendelijke groet,
Personeel PRO Dokkum